Scoala Generala "Artemiu Publiu Alexi" Singeorz-Bai
Sangeorz-Bai, Bistrita-Nasaud
Performanţele elevilor
REZULTATE OBŢINUTE LA OLIMPIADELE ŞCOLARE
AN ŞCOLAR 2010 – 2011
FAZA JUDEŢEANĂ
LIMBA ROMÂNĂ:
Clasa a V-a
--> TOMI ADA (V C) – Menţiune
--> TOCACI EVELINA (V C) – Menţiune
Clasa a VI-a
--> TOFAN FLORINA (VI A) – Menţiune
Clasa a VII-a
--> RUŞTI MARIA (VII E) – Menţiune
Clasa a VIII-a
--> HOZA ALEXANDRA (VIII A) – Menţiune
--> MUTU DAIANA (VIII A) – Menţiune
MATEMATICĂ:
Clasa a IV-a
--> FEKETE ROBERTA (IV E) – Premiul I
--> NICULAI MIHAI (IV C) – Premiul I
--> GABOR GABRIELA (IV A) – Menţiune
Cls.a-V-a
--> TOMI ADA (V C) – Menţiune
--> BOSANCU MARIUS (V C) – Menţiune
Cls.a-VI-a
--> CĂRBUNE FLORINA (VI B) – Menţiune
Cls.a-VII-a
--> RADU MARIUS (VII A) – Menţiune
Cls.a-VIII-a
--> ŞTEOPOAIE RĂZVAN ALEXANDRU (VIII A) – Menţiune
--> HOZA ALEXANDRA (VIII A) – Menţiune
--> NEAMŢ FLAVIU (VIII E) – Menţiune
CHIMIE:
--> BUIA IONUŢ VASILE (VIII C) – Locul I
--> ŞTEOPOAIE RĂZVAN ALEXANDRU (VIII A) – Locul II
FIZICĂ:
--> BUIA IONUŢ VASILE (VIIIC) – Menţiune
--> NEAMŢ FLAVIU (VIII E) – Menţiune
--> POP VIORICA (VII A) – Menţiune
FAZA NAŢIONALĂ
CHIMIE:
--> BUIA IONUŢ VASILE (VIII C) – Menţiune specială
--> ŞTEOPOAIE RĂZVAN ALEXANDRU (VIII A) – Menţiune specială
CONCURSUL INTERDISCIPLINAR +/- POEZIE
ETAPA JUDEŢEANĂ:
--> TOMI ADA (VC) – Menţiune
--> JARDA LUMINITA (VIIC) – Menţiune
CONCURSUL “Educaţie rutieră – Educaţie pentru viaţă”
ETAPA JUDEŢEANĂ:
PATRULA ŞCOLARĂ DE CIRCULAŢIE - LOCUL III
--> TOFENI ANDREI – V D
--> ŞTEOPOAIE ANA MARIA – VI C
--> TOMI ANAMARIA – VII E
--> JARDA ANDREI – VIII A
REZULTATE OBŢINUTE LA OLIMPIADA NAŢIONALĂ A SPORTULUI ŞCOLAR
BASCHET
ETAPA JUDEŢEANĂ:
- echipa de fete – LOCUL I
- echipa de băieţi – LOCUL II
CROS
ETAPA JUDEŢEANĂ
- PÂSLARU ROBERT – LOCUL IV
- ROŞU CLAUDIA – LOCUL VI
FOTBAL
ETAPA JUDEŢEANĂ
- echipa şcolii – LOCUL II
TETRATLON ATLETIC ŞCOLAR
ETAPA JUDEŢEANĂ
- echipa de fete – LOCUL I
- echipa de băieţi – LOCUL I
ETAPA ZONALA
- echipa de fete – LOCUL I
- echipa de băieţi – LOCUL II
ETAPA NAŢIONALĂ – RÎMNICU – VÂLCEA
- echipa de fete – LOCUL VI