CONSILIUL DE ADMINISTRATIE
CONSILIUL DE ADMINISTRATIE
1. STEF IOANA -director
2. FĂGĂRĂŞAN ANA -director djunct
3. LASCU MONICA - contabilul unitatii
4.CIUR SIMONA – secretar, responsabil comisie,, Limba si comunicare``
5. URSALEŞ IULIANA - responsabil comisie ,,Om şi societate,,
6 .TOMUS DOINA– responsabil Comisie matematică şi ştiinţe ale naturii
7. CERNUSCA SIMONA– responsabil Comisie metodica şi diriginţilor
8. ROSIA EUGENIA - membru
9. NARITA NICOLAE – responsabil Comisie Invatatori
10. GLEVITZKY ELENA – responsabil Comisie invatatori
11. PONORAN MARIANA - membru
12. PUIULET ADRIAN – autoritatea locală
13. BÎRLEA NICOLAE – lider sindical
14. NISTOR IONEL – preşedinte Consiliul reprezentativ al părinţilor
15. TODORESCU AUREL- reprezentant din partea aparatului Primarului
Încadrarea şcolii cu cadre didactice în anul şcolar 2009-2010 este următoarea:
• 13 educatoare-titulare
• 17 învăţătoare-titulare
• 32 profesori din care 17-titulari
1.1.Invăţători :
a) Numărul de invăţători este: 20
b) Numărul invăţătorilor calificaţi este: 20
c) Numărul invăţătorilor titulari este: 17
d) Pregătirea profesională :
--cu definitivat:2
-- cu grade didactice : 19
1.2.Educatoare :
a) Numărul educatoarelor este: 14
Gradiniţa cu program normal nr.1, nr.2 Zlatna, GNP. Pirita, Pătrîngeni şi Valea Mică
b) Numărul educatoarelor calificate este: 14
c) Numărul educatoarelor titulare este: 13
d) Pregătirea profesională :
--cu gradul definitiv 5
-- cu grade didactice:9
1.3. Profesori:
a) Numărul profesorilor este: 32
b) Numărul profesorilor calificati este: 31
c) Numărul profesorilor titulari este: 17
d) Numărul profesorilor în curs de calificare este: 1
e) Pregătirea profesională :
--cu gradul didactic I : 6
--cu gradul didactic II : 10
--cu gradul didactic definitiv :8
--debutanţi:6
1.4.Personal de intreţinere :
a) Numărul de ingrijitoare este :12
b) Numărul muncitorilor de întreţinere este: 2
c) Paznic : 1
CONSILIUL DE ADMINISTRAŢIE
BONTA IOANA - director
FĂGĂRĂŞAN ANA - director adjunct
LASCU MONICA - contabilul unităţii
CIUR SIMONA - secretar, responsabil comisie "Limbă şi comunicare" URSALEŞ IULIANA - responsabil comisie "Om şi societate"
TOMUS DOINA - responsabil comisie "Matematică şi ştiinţe ale naturii"
CERNUŞCĂ SIMONA - responsabil comisie "Metodică şi diriginţi"
ROŞIA EUGENIA - membru
NARIŢA NICOLAE - responsabil comisie "Învăţători"
GLEVITZKY ELENA - responsabil comisie "Învăţători"
PUIULEŢ ADRIAN - autoritatea locală
BÎRLEA NICOLAE - lider sindical
NISTOR IONEL - preşedinte "Consiliul reprezentativ al părinţilor"
TODORESCU AUREL - reprezentant din partea aparatului primarului
PONORAN MARIANA - membru