Scoala Gimnaziala Nr.13 Timisoara
Timisoara, Timis
Performanţele elevilor
OLIMPIADA DE MATEMATICA:
- 10 elevi cu rezultate la faza judeteana si nationala
(Andea Alin, Scripniciuc Dragos, Bulza Silviu;
2000-2001: Pasca Lucian cl.VB- mentiune; Nita Adrian cl.VII A- mentiune, amandoi la faza judeteana;
2002 - Pasca Lucian — premiul I, faza judeteana, Jucu Ioana- mentiune faza judeteana ; Iacob Diana si Bociu Alex - faza pe judet;
Bociu Alex - lotul national;
CONCURSUL DE MATEMATICA TRAIAN LALESCU:
Andea Alin, Scripniciuc Dragos; 2002- Pasca Lucian - premiul II; Bociu Alex, Iacob Diana
OLIMPIADA DE LIMBA GERMANA:
15 elevi din care trei la faza nationala (1994);
OLIMPIADA DE LIMBA ROMANA Mihail Eminescu:
trei elevi cu premii II, III la faza judeteana;
1992-1994; 2002
- Bulzan Daniela , mentiune faza judeteana.
CONCURS DE ORIENTARE TURISTICA:
- 1990, locul III, faza nationala
OLIMPIADA DE CHIMIE:
1 elev locul I, faza judeteana, 1994;
OLIMPIADA DE EDUCATIE TEHNOLOGICA 2002:
Cretu Alexandru, cl.a VIII-a A si Nica Florina, cl.VII B — mentiune;
CONCURS JUDETEAN DE MUZICA CORALA:
Corul de camera a capella "Allegretto" premiul III pe judet;
CONCURSUL SANITARII PRICEPUTI:
- locul I pe judet 1994, 1997, 1999, locul II pe judet 2000
Concurs international de pictura pentru copii -1992
locul I Coser Adela (Delhi,India);
2001 si 2002- concursul de pictura din Olanda- cate patru eleve;
Concursul de pictura : "Fulgi de nea " organizat de Fundatia Curcubeu din Olanda si prof.Magdalena Darastean;
Cupa Coca-Cola la fotbal - 1996, locul I pe judet;
Rezultate exceptionale la activitatile sportive desfasurate annual locul I sau II la fotbal, la baschet si handbal:
2000-2001:Locul I pe judet la baschet, baieti si fete cl.V-VI - prof. Morosan;
Locul II pe judet la atletism Paul Roman, prof.Morosan;
Locul IV pe judet fotbal baieti cl.VII-VIII, prof.Gasser;
Locul II la etapa judeteana Crosul inimilor, prof.Gasser;
Locul II si III la atletism cl.I-IV prof.Gasser;
2002 - fotbal baieti - locul I pe judet;
baschet fete si baieti - locul I pe judet.
Concursul national ecologic Verde 2000 - locul I pe judet cu grupul Terra Viva in 2002( Nica Florin, Nica Florina, CertusAdelina, Covaci Roxana, Iclozan Alex si Todorut Lucian);
Concursul national de ecologie de la Bucuresti si lasi – premiul
II pe tara;
Mentiuni in tabara de ecologie de la Sulina;
- 10 elevi cu rezultate la faza judeteana si nationala
(Andea Alin, Scripniciuc Dragos, Bulza Silviu;
2000-2001: Pasca Lucian cl.VB- mentiune; Nita Adrian cl.VII A- mentiune, amandoi la faza judeteana;
2002 - Pasca Lucian — premiul I, faza judeteana, Jucu Ioana- mentiune faza judeteana ; Iacob Diana si Bociu Alex - faza pe judet;
Bociu Alex - lotul national;
CONCURSUL DE MATEMATICA TRAIAN LALESCU:
Andea Alin, Scripniciuc Dragos; 2002- Pasca Lucian - premiul II; Bociu Alex, Iacob Diana
OLIMPIADA DE LIMBA GERMANA:
15 elevi din care trei la faza nationala (1994);
OLIMPIADA DE LIMBA ROMANA Mihail Eminescu:
trei elevi cu premii II, III la faza judeteana;
1992-1994; 2002
- Bulzan Daniela , mentiune faza judeteana.
CONCURS DE ORIENTARE TURISTICA:
- 1990, locul III, faza nationala
OLIMPIADA DE CHIMIE:
1 elev locul I, faza judeteana, 1994;
OLIMPIADA DE EDUCATIE TEHNOLOGICA 2002:
Cretu Alexandru, cl.a VIII-a A si Nica Florina, cl.VII B — mentiune;
CONCURS JUDETEAN DE MUZICA CORALA:
Corul de camera a capella "Allegretto" premiul III pe judet;
CONCURSUL SANITARII PRICEPUTI:
- locul I pe judet 1994, 1997, 1999, locul II pe judet 2000
Concurs international de pictura pentru copii -1992
locul I Coser Adela (Delhi,India);
2001 si 2002- concursul de pictura din Olanda- cate patru eleve;
Concursul de pictura : "Fulgi de nea " organizat de Fundatia Curcubeu din Olanda si prof.Magdalena Darastean;
Cupa Coca-Cola la fotbal - 1996, locul I pe judet;
Rezultate exceptionale la activitatile sportive desfasurate annual locul I sau II la fotbal, la baschet si handbal:
2000-2001:Locul I pe judet la baschet, baieti si fete cl.V-VI - prof. Morosan;
Locul II pe judet la atletism Paul Roman, prof.Morosan;
Locul IV pe judet fotbal baieti cl.VII-VIII, prof.Gasser;
Locul II la etapa judeteana Crosul inimilor, prof.Gasser;
Locul II si III la atletism cl.I-IV prof.Gasser;
2002 - fotbal baieti - locul I pe judet;
baschet fete si baieti - locul I pe judet.
Concursul national ecologic Verde 2000 - locul I pe judet cu grupul Terra Viva in 2002( Nica Florin, Nica Florina, CertusAdelina, Covaci Roxana, Iclozan Alex si Todorut Lucian);
Concursul national de ecologie de la Bucuresti si lasi – premiul
II pe tara;
Mentiuni in tabara de ecologie de la Sulina;