Colegiul Economic "Ion Ghica" Targoviste
Targoviste, Dambovita
Performanţele elevilor
Rezultate concurs național pictură ”Umbrela verde”
- premiul I, Nănescu Mihail Vlăduţ si
- premiul III Nănescu Ionela
Rezultate concursul de chimie ”Petru Poni” - faza județeană, martie 2014. Calificați la faza națională:
- Apostu Dragoș Valentin, clasa a IX-a
- Vârlan Gh. Codruța Andreea, clasa a X-a
- Anghelescu Gh. Ariana Andreea, clasa a X-a
Rezultate competiția ”Made for Europe” - faza județeană, martie 2014
Rezultate competiția ”Alege, este dreptul tău!” - faza județeană
- Andreescu Adina Maria, cls. a XI-a A, locul I - calificat faza națională
- Băcioiu Maria Raluca, cls.a X-a F, locul I - calificat faza națională
- Anăstăsoaie Gabriela, cls. a XI-a, locul II
- Plavie Constantin Eduard, cls a X-a, locul II
Rezultate ”Adolf Haimoivici” - calificați faza națională
Rezultate faza locală - Adolf Haimovici, martie 2014 - calificați pentru faza județeană
Rezultate competiția ”Alege, este dreptul tău!” - faza pe școală
Olimpiada de socio-umane, faza județeană, martie 2014
- Pătulea Cristian Ionuț, locul I - Logică, argumentare și comunicare
- Bolovăneanu Vlad, locul II - Logică, argumentare și comunicare
- Coman Ioana, mențiune - Logică, argumentare și comunicare
- Crăciun Robert, mențiune - Logică, argumentare și comunicare
- Gheorghe Alexandru Mihăiță, locul I - Economie
Olimpiada Interdisciplinară - Tehnologii, faza județeană, martie 2014
- Mitroiu Maria - Locul I
- Toacă Renata - Locul I
- Niță Ștefania - Locul I
- Radu Andreea - Locul I
- Zaharia Cătălina - Locul II
- Stan Cristina - Locul III
- Durlea Veronica - Mențiune
Compania anului 2013 - Junior Achivement - ”Premiul pentru investiția anului” - TAGSOFT TECHNOLOGIES
- Ady Tonea
- Adina Radu
- Valentina Dinu
Olimpiada națională matematică - Adolf Haimovici - faza națională, Iași, 2013:
-
- Furnică Alexandru - cls.a X-a C, Mențiune
- Ilie Maria Alexandra - clasa a XII-a A, Locul I, Medalie de aur
- Lămbuță Ruxandra - clasa a XII-a C, Mențiune
- Pavel Denisa - clasa a XII-a D, Mențiune
- Bica Elena Cerasela - clasa a XII-a, Mențiune
Concurs județean istorie - “Independenţa – năzuinţă seculară a naţiunii române” - LOCUL I (echipaj)
-
- Dobre Răzvan Marius - cls. a XI-a A
- Chioreanu Diana - cls. a XI-a A
- Sorică Laura Elena - cls. a XI-a A
- Neagoe Ana Maria - cls. a XI-a A
Olimpiada de Economie - faza județeană, martie 2013, clasa a XI-a B, locul I - Andreea Solomon
Olimpiada de Logică, Argumentare și comunicare, faza județeană, martie 2013, cls. a X-a, locul III - Cristi Pătulea
Olimpiada de Geografie - faza județeană, martie 2013, cls.a XII-a, Oproiu Sânziana - mențiune
Olimpiada de Tehnologia informației - faza județeană, martie 2013, cls. a 12-a - Ady Tonea, locul 1
Olimpiada de Limba Neogreacă - calificați faza națională
Rezultate Adolf Haimovici - faza județeană, martie 2013
Rezultate Adolf Haimovici - faza locală, feb. 2013
Rezultate Olimpiada județeană de geografie, martie 2012
Rezultate Olimpiada județeană de Psihologie, martie 2012
Concursul National de chimie “Petru Poni”, Craiova, aprilie 2011
ADolf Haimovici – faza nationala, Iasi, aprilie 2011
Rezultate CHIMEXPERT, faza națională, Satu Mare, martie 2011
Rezultate Adolf Haimovici, 2011, faza judeteana
Olimpiada ISTORIE – GEOGRAFIE, faza judeteana, martie 2011
Concursul EUCLID, 5 martie 2011
Evaluare in educatie – Lb. Romana, etapa a IIa, feb 2011 – Andreea Solomon (100 puncte)
Evaluare in educatie – Matematica, etapa a II-a, feb.2011
Competitia Sigur INFO 2011 – GABRIELA BUTURUGA, clasa a Xa A, locul II
Concursul de matematica EUCLID – FAZA I, 23oct.2010
Concursul National de chimie “Petru Poni” 2010 – mentiune – ILIE MARIA ALEXANDRA, clasa a IXa A
Olimpiada nationala de BIOLOGIE 2010 – mentiune – SERENA BALAN, clasa a XaA