Colegiul "Mihai Viteazul" Bumbesti-Jiu
Bumbesti Jiu , Gorj
Performanţele elevilor
Limba si literatura romana:
Olimpiade
-etapa judeteana : mentiune-Trancau Elise,Gutu Elena
Concursuri:
-Concursul revistelor scolare: locul I,II - etapa judeteana;locul I -Faza nationala
-Tinere Condee : locul I,II si III -sectiunea poezie:Trancau Elise,Manescu Roxana,Szylvester Katy,Popeci Roxana
Limba latina
Olimpiade:
locul II -Enea Genoveva;Arjoca Ionelia-faza judeteana;
Limba Franceza:
locul III - Popescu Miruna-faza judeteana
Limba Engleza:
Concurs Cangurul lingvist
Matematica:
locul II - Popescu Roxana -faza nationala
Informatica
-olimpiada faza judeteana
Fizica
Olimpiade:
-mentiune - Popescu Roxana -faza judeteana
Concursuri
-Concurs Inventica electronica: Locul I -Luben Adrian-faza judeteana
-Concurs Inventica -Locul III -Iriza Adrian-faza judeteana
-Concurs Inventica-Locul II - Bordea Alexandru - faza judeteana
Chimie
Olimpiada -faza judeteana
Biologie
Concursuri:
-Sanitarii priceputi-mentiune-echipajul IX -A
Geografie
Concursuri:
-Despre Uniunea Europeana-faza locala
-Cultura Geografica - faza locala
-Personalitati romane - Grusuzache Catalin;Bereznicu Mihaela - Mentiune;Diploma de participare.
Istorie
Concursuri:
-istorie in dimensiune virtuala-mentiune: Berbetocu Lucian
-Romania si Uniunea Europeana-faza locala
-Concurs cultura generala " In memoriam Valentin Mocanu"-faza locala
Educatie Fizica
Concursuri:
-Campionat de volei si campionat de fotbal-faza locala
-Olimpiada sportului scolar-locul I -faza judeteana,locul II -faza de zona.
-Campionatul National al Liceelor-Locul I -etapa judeteana
-2006-Olimpiada Sportului Scolar-locul I -etapa judeteana,locul III-etapa de zona
CSS
-Trancau Veronel-Campion National de tineret si seniori;castigator al Cupei Romaniei seniori;participant la concursul European avand locatia Peci-Ungaria;Campionatele Europene -Bulgaria;Locul III -Turneu International -Centura de aur
-Magheru Simona-Castigatoarea Cupei Romaniei,vicecampioana nationala-junioare fete
-Apostol Bianca-Locul III Concursul National-junioare fete
-Cojei Vasile Iulian-Locul III Campionatul national copii
Gradinita
Concursuri
-Concurs National-International "European Christmas Tradition" Premiu Special-Danila Alice
-Concurs National-Regalul Talentelor,inteligentei,creativitatii
-Locul II-Sectiunea desene-Gomoi Cristina
-Locul III-Sectiunea desene-Grebenisan Ionut
-Mentiune-Sectiunea colaje-Danila Alice
-Concurs National Piticot