Scoala Gimnaziala Nr.5 "Spiru Haret" Dorohoi
Dorohoi, Botosani
Performanţele elevilor
REZULTATE LA CONCURSURI SI OLIMPIADE SCOLARE
An scolar 2019 - 2020
BUȚINCU V.C. ADELINA MARIA Olimpiada Judeteana de Chimie Premiul 1 cl 8
MUNTEANU C. RADU OVIDIU Olimpiada Judeteana de Chimie Premiul 1 cl 8
Avram Alexandru Gabriel Olimpiada Judeteana de Fizica Premiul 1 cl 8
BULIGA S.CARINA ELENA Olimpiada Judeteana Limba franceză Premiul 2 cl. 8
CONCURSUL NAȚIONAL DE GEOGRAFIE TERRA - etapa judeteana
1. Stratula Paula Alice si Malenchi Gafitanu Raichel cl. 5 Mentiune
2. Leparda Raluca cl. 6 Premiul 2
3. Oprita Maria cl. 6 Premiul 3
4. Borcea Luca Mares cl. 6 Premiul 3
An scolar 2018 - 2019
Rezultate fizica
Nr crt |
Olimpiada / Denumire concurs |
Nume și prenume elev |
Premiul obținut |
1 |
ONF - Targoviste |
Avram Alexandru Gabriel |
Diploma SRF – Medalie de bronz |
2 |
OJF – Botosani |
Avram Alexandru Gabriel |
Premiul I |
Butincu Adelina Maria |
Premiul I |
||
Munteanu Radu Ovidiu |
Premiul II |
||
Murareanu Luciana Dumitrita |
Premiul III |
||
Mihoc Eduard George |
Mentiune |
||
3 |
Concursul Interjudetean de Fizica – Cygnus |
Avram Alexandru Gabriel |
Mentiune |
Butincu Adelina Maria |
Mentiune |
||
Murareanu Luciana Dumitrita |
Mentiune |
||
4 |
Concursul National de Fizica PHI-ONLINE |
Avram Alexandru Gabriel |
Premiul I |
Munteanu Radu Ovidiu |
Premiul I |
||
Mihoc Eduard George |
Premiul II |
||
Murareanu Luciana Dumitrita |
Premiul III |
||
Butincu Adelina Maria |
Premiul III |
||
Chicos Damian |
Mentiune |
An scolar 2017 - 2018
Concursului național de fizica PHI on line
Premiul 1
Avram Alexandru Gabriel cl 6A
Premiul 2
Butincu Adelina Maria, Munteanu Radu Ovidiu cl.6C
Murareanu Luciana cl. 7C
Premiul 3
Cozma Petra cl. 7A
Chicos Ilinca, Sinculei Andrei Iulian cl. 8C
Mentiune
Mihoc Eduard, Cojocariu Antonio cl. 6A
Iacinschi Sebastian 7C
Apascaritei Medeea, Slincu Marius 8C
An scolar 2011- 2012
MATEMATICA
Olimpiada Nationala de Matematica
Medalie de argint - Medeea Morariu cl. a V -a A
Olimpiada judeteana
Premiul I - Medeea Morariu (calificare Olimpiada Nationala de Matematica)
Mentiune - Sara Besleaga
2010 - 2011
Premiul I, Luminamath Medeea Morariu cl. a IV a A
Locul V etapa nationala, Evaluare in educatie Medeea Morariu
LIMBA SI LITERATURA ROMANA
2011 - 2012
Olimpiada judeteana
Premiul al II -lea - Nicuta Gabriela Elena cl. a VIII -a A
Premiul al II -lea - Iliescu Anamaria cl. a V -a A
Premiul al III -lea - Sara Besleaga cl. a V -a A
Mentiune - Medeea Morariu si Alexandra Muha cl. a V -a A
- Albu Carla cl. a VI - a C
- Diana Acojocaritei si Marina Radauceanu cl. a VII a A
- Morena Bancescu cl. a VIII a A
LIMBA ENGLEZA
2011 - 2012
Premiul I - Nicuta Elena Gabriela cl. a VIII a A
Premiul al II -lea - Miriam Besleaga cl. a VIII a B
Premiul al III -lea - Ioana Viziteu cl. a VIII a B
FIZICA
2011 - 2012
Olimpiada judeteana
Premiul al II -lea - Andrei Ionescu cl. a VIII a A
Premiul al III -lea - Radauceanu Cornelia cl. a VI a C
Mentiune - Diana Acojocaritei si Marina Radauceanu cl. a VII a A
2010
1. Mentiune – ONF – elevul Marcu Tudor cl. 7
2. Premiul I cl 7 OJF – elevul Marcu Tudor
3. Premiul II cl 8 OJF – eleva Nechita Adina
4. Mentiune OJF cl. 7 elevul Burlacu Codrin
5. Mentiune OJF cl. 8 elevul Crihan Cosmin
6. Mentiune cl 7 etapa nationala Lucrari scrise Concursul „Stefan Procopiu” – elevul Burlacu Codrin
7. Premiul II Lucrari scrise cl. 7 etapa judeteana Concursul „Stefan Procopiu” – elevul Burlacu Codrin
8. Mentiune Lucrari scrise cl. 8 etapa judeteana Concursul „Stefan Procopiu” – eleva Nechita Adina
9. Mentiune cl. 7 etapa judeteana Concursul „Stefan Procopiu” Tehnici de laborator - Marcu Tudor si Burlacu Codrin
10. Premiul II cl 7 Concursul de fizica PHI – elevul Marcu Tudor
11. Premiul III cl 8 Concursul de fizica PHI – eleva Nechita Adina
2009
1. Trei mentiuni OJF cl. 7 elevii Nechita Adina, Crihan Cosmin si Simona Paduraru
2. Premiul I Fizica si calculatorul etapa judeteana Concursul „Stefan Procopiu” Crihan Cosmin
3. Mentiune cl. 7 Lucrari scrise etapa judeteana Concursul „Stefan Procopiu” – eleva Nechita Adina
4. Mentiune cl. 7 Tehnici de laborator etapa judeteana Concursul „Stefan Procopiu” – Honceru Tudor, Seniuc Bogdan si Hrab Constantin
2008
1. 2 mentiuni Lucrari scrise cl7 Concursul „Stefan Procopiu” Surdu Otilia si cl 8 Condrea Flavius
2. Mentiune Fizica si calculatorul etapa judeteana Concursul „Stefan Procopiu” cl.6 Crihan Cosmin
3. Mentiune cl. 6 Tehnici de laborator etapa judeteana Concursul „Stefan Procopiu” Honceru T, Hrab G, Seniuc B
BIOLOGIE
EDUCATIE TEHNOLOGICA
Premiul II, etapa judeteana 2002: Maior Ionut
Premiul I, Etapa judeteana 2003: Cojocaru Vlad Mihai
Mentiune, Etapa nationala 2003: Cojocaru Vlad Mihai
EDUCATIE MUZICALA:
EDUCATIE PLASTICA:
EDUCATIE FIZICA SI SPORT:
CONCURSURI DE DANSURI
CONCURSUL "Prietenii Pompierilor"
etapa judeteana 2000: Premiul I la Pista de indemanare
Premiul III Stafeta 400 m cu obstacole 2002:
Premiul III la Pista de indemanare
Premiul III la Proba teoretica 2004:
Premiul "Fair Play" Cel mai bun proiect P&G 2000: Scoala Nr.5 Dorohoi
SANITARII PRICEPUTI
Premiul I etapa judeteana 2004
Locul I: etapa municipala, mentiune, etapa judeteana: 2006