Scoala Generala Josenii Birgaului
Josenii Bargaului, Bistrita-Nasaud
Performanţele elevilor
Participare la concursurile
- Cangurul lingvist
- Igienă la şcoală şi acasă
- Patrula şcolară de circulaţie
- Sanitarii pricepuţi
- Kare pe kare
- Handbal etapa pe centru şi pe judeţ
- Cross
- Euroşcolarul
- Europa de mâine
Locul II la Targul Educational 2011, Biimpozionul strita
Locul I la Concursul internaţional Predare şi învăţare interactivă/ICT for collaborative, project based learning organizat de Colegiul Naţional Petru Rareş Beclean, Bistriţa-Năsăud, sectiunea Basmele Europei
Mentiune la Concursul Naţional Europa de mâine, ediţia a VI-a, Bistrita
Locul II fotbal, faza judeteana, echipa Avantul a Scolii Generale Josenii Birgaului
Trei premii la concursul de lectura Cangurul Lingvist
PARTICIPAREA LA CONCURSURI SI OLIMPIADE SCOLARE
2013-2014
Holbură Olimpia, Vrîncean Geta – Festivalul de dans Kalokagathia,
Bistrița, 30 mai 2014 – Premiul I;
Gîța Livia Olimpiada de limba și lteratura română și
Olimpiada de matematică – faza locală, participare:
Flore Andreea, Moldovan Eusebiu
Olimpiada satelor – faza județeană – Moldovan Eusebiu – Mențiune
Tabără Adriana Cros Gabi Szabo,
Bistrița, etapa zonală – Salvari Adriana – Locul I
- Lupșa Radu – Locul II
Fotbal – băieți - etapa zonală – Locul I
– etapa județeană – Locul III
Fotbal – fete - etapa zonală – Locul I
- etapa județeană – Locul I
Handbal băieți - etapa zonală – Locul II
Handbal fete - etapa zonală – Locul II
Erdos Kinga Concurs de circulație - participare
Verdeș Cristina Saint Nicolas t apporte un livre – concurs județean
- secțiunea afișe - Premiul II - Pop Andrada,
Cioanca Alina, Ciot-Monda Diana
- secțiunea recitare - Premiul III - Pop Andrada, Ciot-Monda Diana
- secțiunea felicitări - Premiul III - Grecu Teodora, Someșan Bianca
Bălan Veronica Olimpiada Universul Cunoașterii prin Lectură – etapa județeană
Mențiune - Țurcanu Claudia
Olimpiada de Limbă, Comunicare și Literatură Română
– etapa județeană
Mențiune – Ciot-Monda Diana
Prietenii lecturii – concurs interdisciplinar de creație literară și plastică,
Beclean:
Premiul III – secțiunea eseu – Moldovan Pui Nicoleta
Premiul I – secțiunea portret de scriitor – Borgovan Floarea
Premiul II – secțiunea portret de scriitor – Uifelean Miriam Andrea
Premiul I – secțiunea semne de carte – Gîvan Adriana
Premiul III – secțunea semne de carte – Mănarcă Lenuța
Olimpiada de lingvistică +- Poezie – faza județeană, participare:
Mănarcă Lenuța, Moldovan-Pui Nicoleta
Ia atitudine! – concurs de proiecte și reviste școlare, ediția I, Beclean-
Mențiune – revista Școlii Gimnaziale Josenii Bîrgăului - Prezent!