Scoala Gimnaziala ,,Nicolae Iorga"Bacau
Bacau, Bacau

Performanţele elevilor

 

ADMITERE 2018- IERARHIA DIN JUDEȚUL BACĂU

Nr. crt Candidat Scoala Media adm. Media ev. Media V-VIII Nota/Media lb. rom. Nota/Media matem. Nota/Media lb. mater.
12 POPESCU F ȘTEFAN ALEXANDRU ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 10 10 10 10 10  
78 GURALIUC I LIVIA MARTA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.81 9.77 10 9.8 9.75  
88 ENACHE BR RĂZVAN ANDREI ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.79 9.77 9.87 9.55 10  
113 ENACHI I ALEXANDRU ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.73 9.67 10 9.55 9.8  
118 LUNCAȘU GABOR IE IOANA ANGELES ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.72 9.67 9.94 9.55 9.8  
174 MANOLACHE G ALEX ȘTEFAN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.63 9.55 9.99 9.6 9.5  
326 IPATE IM MELANIA ELENA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.34 9.25 9.72 9.7 8.8  
373 NUȚU C ȘTEFAN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.26 9.12 9.86 8.8 9.45  
374 GHENȚA P ANA MARIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.26 9.12 9.85 9.45 8.8  
389 ROTARU M BIANCA ELENA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.23 9.07 9.87 9.25 8.9  
393 ADAMACHE C AMELIA ȘTEFANIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.22 9.17 9.43 9.35 9  
394 CĂȚINAȘ RM PAUL GABRIEL ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.22 9.12 9.64 9.6 8.65  
410 PÎNZARU I EDUARD ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.19 9.12 9.5 9.05 9.2  
507 FILIP L ANDREEA MARIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9.03 8.92 9.5 9.65 8.2  
531 IPATE VM MATEO ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 9 8.77 9.93 9.25 8.3  
541 UNGUREANU R IULIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.98 8.85 9.51 9.2 8.5  
596 CIOCODAN C ȘTEFANA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.91 8.92 8.91 9.3 8.55  
615 DUȚU VG ALEXANDRU ȘTEFAN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.88 8.77 9.36 9.15 8.4  
677 COSMA TG RADU ȘTEFAN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.8 8.55 9.82 9.1 8  
679 BĂISAN OC GABRIEL ALEXANDRU ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.79 8.6 9.59 9.5 7.7  
718 IACOB I ELENA ALEXIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.73 8.55 9.47 9.2 7.9  
722 LUNGU C COSTEL ALEXANDRU ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.72 8.57 9.35 8.95 8.2  
763 GURĂMULTĂ C BIANCA ELENA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.66 8.6 8.92 9.65 7.55  
790 POP A ALEXANDRU MIHĂIȚĂ ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.62 8.5 9.11 8.3 8.7  
804 RAICU DM IOANA ARIANA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.6 8.42 9.35 8.65 8.2  
850 ONOFREI OR BRÎNDUȘA ADNANA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.55 8.42 9.09 8.05 8.8  
859 ROȘU C THEODORA DANIELA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.54 8.32 9.45 8.85 7.8  
908 IRIMIA I ȘTEFAN NARCIS ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.48 8.3 9.22 9.3 7.3  
981 CHIPER D EDUARD GABRIEL ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.39 8.2 9.17 7.2 9.2  
1026 BUSUIOC I ANDREI RAFAEL ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.34 8.1 9.31 9.45 6.75  
1053 TOMA DC ANDREEA SILVIANA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.3 8.17 8.86 9.25 7.1  
1154 MOISEI I ALEXANDRU IOAN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.18 8 8.92 8.6 7.4  
1188 BUGESCU MA ADRIANA FLORENTINA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.14 7.77 9.63 7.45 8.1  
1272 MORARU T ANGELO GABRIEL ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 8.03 7.87 8.68 8.5 7.25  
1332 DOBRANIȘ M ANDREI ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.97 7.8 8.65 8.4 7.2  
1341 PAVEL M ANCA IOANA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.97 7.6 9.49 8.3 6.9  
1364 IFRIM MN MARIUS CRISTIAN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.94 7.62 9.22 8.55 6.7  
1437 CAPĂTĂ I ROBERT CONSTANTIN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.84 7.6 8.83 7.6 7.6  
1439 PUȘCAȘU F ANDREI ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.84 7.57 8.92 8.15 7  
1534 BOTEZATU FS DENIS IONUȚ ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.73 7.52 8.6 8.5 6.55  
1559 IORDACHE-COCOR D NICOLLE ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.7 7.47 8.66 8.75 6.2  
1567 ȚÎMPU ABABEI A DENIS ALEXANDRU ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.7 7.35 9.11 8.1 6.6  
1611 COMAN L ANDREI CIPRIAN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.65 7.32 9 8.15 6.5  
1640 ROȘCA DM DIANA MIHAELA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.62 7.3 8.93 8.3 6.3  
1666 PERJU DI CONSTANTIN ALEXANDRU ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.59 7.2 9.17 7.8 6.6  
1693 CARP CC COSMIN CONSTANTIN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.56 7.37 8.36 8.25 6.5  
1755 ȘANTA I IONUȚ ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.51 7.1 9.15 7.7 6.5  
1841 GOLĂI C CRISTINA ELENA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.41 7.15 8.48 7.3 7  
1842 HODEA P ROXANA PAULA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.41 7.1 8.66 8.1 6.1  
1844 IASILCOVSCHI FV FLORIN ALEXANDRU ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.41 7.07 8.77 7.55 6.6  
1845 GEMAN VR CARINA ELENA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.41 7.05 8.85 8.4 5.7  
1866 MOLDOVEANU VA VASILE COSMIN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.39 7.15 8.38 9.1 5.2  
1875 PANȚIRU D EDUARD DUMITRU ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.38 7.12 8.44 7.75 6.5  
1885 TREFAȘ P BOGDAN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.37 7.17 8.17 8.45 5.9  
1897 MATEI V PAULA PETRONELA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.36 7.07 8.52 7.85 6.3  
1924 COTAE C ALEXANDRU ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.33 7.15 8.07 8.15 6.15  
2015 DUMITRU V MIREL-MĂDĂLIN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.24 6.72 9.33 8.1 5.35  
2046 JALERU CV MARIA DENISA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.2 6.75 9.02 7.85 5.65  
2247 LUNCAȘU C DAVID IONUȚ ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 7.01 6.75 8.07 8.3 5.2  
2322 ANCHIDIN V ALEXANDRU VASILE ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 6.93 6.47 8.77 7.9 5.05  
2346 BARDAȘU DC ANA MARIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 6.9 6.6 8.13 7.25 5.95  
2359 BUCEVSCHI AC PETRU COSMIN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 6.89 6.62 7.98 7 6.25  
2360 CHIRICHEȘ B RICCARDO MATTEO ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 6.89 6.57 8.18 7.35 5.8  
2385 ROBU E GABRIELA CĂTĂLINA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 6.86 6.5 8.31 7.4 5.6  
2412 NEDEA P COSMIN ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 6.83 6.35 8.75 7.5 5.2  
2741 MANULI GG ANGELO FRANCESCO ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 6.45 5.85 8.87 6.7 5  
2806 NICOLAE M DIANA ANDREEA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 6.37 6.05 7.65 7.75 4.35  
2901 CREȚU CV DENISA MIHAELA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 6.27 5.8 8.17 6.6 5  
3054 ROMANEȚ F SEBASTIAN VASILE ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 6.1 5.62 8.02 6.85 4.4  
3109 HAIDĂU M ȘTEFANA MARIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 6.03 5.6 7.77 6.7 4.5  
3266 LUCA M CORINA GABRIELA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 5.84 5.17 8.53 6.05 4.3  
3427 NUNU P COSMIN GABRIEL ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 5.64 5.05 8.02 7.1 3  
3574 POSTOLACHE AV DENNIS ANDREAS ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 5.45 4.92 7.57 5.35 4.5  
3587 VĂLEANU I ANDREEA ȘTEFANIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 5.44 4.85 7.8 6.1 3.6  
3887 HULUBA F ROBERT ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 5.02 4.4 7.51 5.6 3.2  
3888 DODIȚĂ M ALBERTO ANDREI ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 5.02 4.37 7.62 5.25 3.5  
3892 PUIU PO SILVANA ROXANA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 5.01 4.35 7.68 5.2 3.5  
4212 AMARANDEI C ALEXANDRA ELENA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 4.48 3.67 7.72 5.35 2  
4249 SAMOILĂ V ALEXANDRU VASILE ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 4.4 3.75 7.02 5 2.5  
4658 CHIPER I ALEXANDRO ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 3.05 2.05 7.06 1.6 2.5  
4659 DRĂGOI L ALEXANDRU PETRIȘOR ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 3.04 2.02 7.15 2.55 1.5  
4685 CHIPER I MARCO ŞCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE IORGA" BACĂU 2.85 1.8 7.06 1.1 2.5  
                 
                 
               
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 

 

Participarea la concursuri nationale

 

Participarea elevilor Manolache Ştefan si Crudu MĂLINA la Olimpiada Nationala de Limba romana

 

Participarea elevei Buzenchi Andreea la faza natională-olimpiada de limba franceză si obtinerea unei mentiuni

 

Participarea elevei Ciuraru Sabina la faza natională-olimpiada de religie catolică, premiul I

 

Participarea elevei Cimpoeşu Beatrice la faza natională- cultura şi spiritualitate , mentiune

 

MICII OLIMPICI LA MATEMATICĂ-Faza judeteana

 

Popa Galita Matei Constantin IV C -PREMIUL I
StroiRobert IV C-PREMIUL III
Costea Ioana IV B-MENTIUNE
Rotariu Ștefan-Lucian IV B-MENTIUNE

 

MICII OLIMPICI LA LIMBA ROMANA-Faza judeteana

Ciasar Ilinca-Teodora IV B- PREMIUL II
Vrinceanu Miruna IV B-PREMIUL III
Costea Ioana IV B-MENTIUNE
Anghel Andra -Diana IV B-MENTIUNE
Damian Mihail IV B-MENTIUNE
Craciun Ruxandra IV A-MENTIUNE

OLIMPIADA DE EDUCATIE CIVICA

PREMIUL II
Bortoş Alexia Ioana IV C
Lungu Alice IV C

CENTRUL DE EXCELENŢĂ

II B Zamfiroiu Alexandra
IIB Cenusa Andrei
IIB Damian Amalia
III B Stanciu Stefanel
III Rusu Matei

Locul I-faza judeteana a Concursului ,,Sanitarii priceputi''.