Palatul Copiilor Drobeta Turnu Severin
Drobeta Turnu Severin, Mehedinti

Profesorii noştri

COMISIA TEHNICO-APLICATIVĂ ȘI ȘTIINȚIFICĂ

  • MACHETE/CONSTRUCȚII DE MAȘINI: PROF. PETRIA IOAN
  • PROTECȚIA MEDIULUI: PROF. CÎMPEANU DOINA
  • JOCURI LOGICE: PROF. LILIAC MARIA CRISTINA DOINA
  • ARTĂ TEXTILĂ: PROF. AGAPE MARIA GENOVEVA
  • HORTICULTURĂ: PROF. RĂVEANU VIOREL - Fil. VÎNJU MARE
  • KARTING: PROF. CENA GHEORGHE
  • CHIMIE EXPERIMENTALĂ/INFORMATICĂ: PROF. CHIRCU MILEVA
  • ORIENTARE TURISTICĂ: PROF. MOCOFAN RAMONA NICOLETA

COMISIA CULTURAL-ARTISTICĂ

  • COR/GRUP VOCAL: PROF. CENA LARISA ELENA
  • MUZICĂ UȘOARĂ VOCAL-INSTRUMENTALĂ: PROF. CROITORU VALENTIN ADRIAN
  • MUZICĂ POPULARĂ: PROF. PESCARU SÎȚA
  • MUZICĂ VOCAL-INSTRUMENTALĂ: PROF. VĂLEANU ANIȘOARA
  • REDACȚIE PRESĂ/RADIO T.V.: PROF. TĂCULESCU AMALIA
  • PICTURĂ/DESEN: PROF. LALU VICTOR IANOARIE
  • PICTURĂ/PICTURĂ PE STICLĂ: PROF.PARA TINCA
  • TEATRU: PROF. RAICU DANIELA
  • CENACLU LITERAR/CREAȚIE LITERARĂ: PROF. DEGERATU CRISTINEL-VIRGILIUS
  • ESTRADĂ: PROF. FIRESCU MIHAI SEBASTIAN - Filiala VÎNJU MARE
  • ATELIERUL FANTEZIEI - 1/2 NORMĂ: PROF. BRĂNIȘTEANU GRIGORE - Filiala VÎNJU MARE
  • MUZICĂ POPULARĂ: PROF. ENACHE GEORGETAVICTORIA-Fil. BAIA DE ARAMĂ

COMISIA SPORTIVĂ

  • TENIS DE MASĂ: PROF. NEF SANDU DANIEL
  • DANS CONTEMPORAN/MODERN: PROF. NEF MARIOARA
  • ANTRENOR-TENIS DE MASĂ: PROF. MAREȘ DANIEL NICOLAE
  • DANS SPORTIV: PROF. GRECU IONUȚ COSTINEL
  • TENIS DE CÂMP: PROF. NEF ANDREI
  • AUTOAPĂRARE/ARTE MARȚIALE: PROF. MITROI CONSTANTIN
  • TENIS DE MASĂ - 1/2 NORMĂ: PROF. ILINCA GABRIEL - FIL. VÎNJU MARE

COMISIA TRANSDISCIPLINARĂ - FILIALA ORȘOVA

  • PICTURĂ/DESEN: PROF. SCURTU DAN VIRGIL
  • ELECTRONICĂ: PROF. AGAPE MIHAI
  • TEATRU DE REVISTĂ: PROF. PĂTĂȘANU LUCIA
  • KARTING: PROF. IVAN ALEXANDRU

COMISIA TRANSDISCIPLINARĂ - FILIALA STREHAIA

  • LEGUMICULTURĂ: PROF. BOBOC DOINA CAMELIA
  • JUDO: PROF. GÎDEA ILIE
  • ORIENTARE TURITSICĂ: PROF. DEACONESCU CONSTANTIN
  • ELECTROTEHNICĂ: PROF. PEPTENATU MIHAELA

PERSONAL DIDACTIC AUXILIAR

  • CONTABIL ȘEF: EC. UNGUREANU MARIA
  • SECRETAR: TUDOR VIORICA
  • ADMINISTRATOR PATRIMONIU: CHIRIȚĂ STELIANA

PERSONAL NEDIDACTIC

  • ÎNGRIJITOR: ULARIU MARINELA
  • ÎNGRIJITOR: MĂRGEANU DUMITRU

DIRECTOR: Prof. NEF MARIOARA
DIRECTOR ADJUNCT: Prof. CHIRCU MILEVA